26 listopada 2019 12:01 | Aktualności

PRZEGLĄD FILMÓW ODPOWIEDZIALNYCH „17 celów”

22. 11. 2019r. grupa licząca 15 uczniów naszej szkoły wzięła udział w PRZEGLĄDZIE FILMÓW ODPOWIEDZIALNYCH „17 celów”. Jest to projekt współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Prelekcja oraz pokaz filmowy odbyły się w gostyńskim kinie „POD KOPUŁĄ”. Jest to jedyny w Polsce festiwal poświęcony filmom promocyjnym i reklamowym z zakresu zrównoważonego rozwoju. Widzowie obejrzeli 17 filmów dotyczących: środowiska, społeczeństwa, pomocy, konsumpcji i działania oraz przesłanie zamiast zakończenia – „Warszawski sen”. Przegląd dotyczył bardzo wielu zagadnień nurtujących współczesny świat. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli ten niecodzienny pokaz.