08 października 2019 12:04 | Aktualności

Impreza czytelnicza z Gangiem Słodziaków

7 października biblioteka szkolna we współpracy z panią Magdą Nowak zorganizowała dla najmłodszych uczniów naszej szkoły „Imprezę czytelniczą z Gangiem Słodziaków”. W jej trakcie dzieci podzielone na cztery 4-osobowe drużyny zmierzyły się z 16 zadaniami wymagającymi wiedzy, sprawności, pomysłowości i znajomości przygód książkowego Gangu. Uczniowie pomagali  Pszczółce Poli, koncertowali niczym Bóbr Borys, sadzili drzewka, rozwiązywali leśne zagadki, przechodzili po ścieżce sensorycznej, tańczyli z Żabą Żanetą, tworzyli kreacje dla Muchy Henryki, układali bukiety, pokonywali mini tory przeszkód, wystukiwali rytm jak Dzięcioł Dominik, a nawet próbowali latać wzorem Nietoperza Nikodema. Wszystkim zmaganiom towarzyszył  doping uczniów ze starszych klas oraz duża dawka śmiechu i radości. Na zakończenie imprezy wśród dzieci, które uzbierały najwięcej naklejek potwierdzających wspólne czytanie z rodzicami rozlosowaliśmy 6 maskotek. 4 pluszaki i książki czekają jeszcze na zwycięzców konkursu plastycznego na portret Słodziaka, który rozstrzygniemy już  w przyszłym tygodniu.

Zdjęcia: